Inauguracja warsztatów Co-creation of Smart City Living Labs

Zrzut ekranu ze zdjęciami osób prowadzących warsztaty

Spotkanie inaugurujące warsztaty odbyło się online 

7 marca 2025 r. odbyła się inauguracja interdyscyplinarnych warsztatów dla studentów z uczelni ENHANCE Inclusive Innovation Co-creation of Smart City Living Labs.

Warsztaty zorganizowała Politechnika Warszawska we współpracy z Norweskim Uniwersytetem Naukowo-Technicznym i Politechniką w Akwizgranie. Warsztaty składają się z dwóch części i potrwają trzy miesiące. Pierwsza część odbywa się zdalnie, na drugą – dzięki dofinansowaniu NAWA – studenci przyjadą do Warszawy 19 maja 2025 r.

W inauguracji wzięli udział dr hab. inż. Robert Olszewski, prof. uczelni, Kierownik Zakładu Kartografii na Wydziale Geodezji i Kartografii, dr Robin Chang z Katedry Teorii Planowania i Rozwoju Miast na Politechnice w Akwizgranie, dr Stefan John z Politechniki w Akwizgranie, Yu Wang z Wydziału Architektury i Planowanie Norweskiego Uniwersytetu Nauki i Technologii, dr. inż. Anna Rolewicz-Kalińska z Wydziału Instalacji Budowlanych, Hydrotechniki i Inżynierii Środowiska PW, dr inż. Agnieszka Wendland z zakładu Kartografii na Wydziale Geodezji i Kartografii PW oraz Anna Smulska i Piotr Szczepański z Centrum Współpracy Międzynarodowej.

Celem warsztatów jest tworzenie produktów i procesów skupionych na użytkowniku, wykorzystując nowoczesną technologię do wdrożenia Living Lab w miastach. Kurs będzie miał na celu przeprowadzenie eksperymentu z wybraną technologią, która może stać się częścią funkcjonowania Living Lab. Podczas warsztatów będziemy badać zagadnienia związane z różnorodnością (wraz z jej znaczeniem dla inkluzywności i równości) w rozwoju inteligentnych miast.

W zajęciach uczestniczy 30 studentów z 9 uczelni ENHANCE z 7 krajów (Hiszpania, Holandia, Niemcy, Norwegia, Polska, Szwecja, Włochy). Studenci, którzy ukończą warsztaty, otrzymają certyfikat równoważny 6 punktom ECTS.

Więcej informacji tutaj .