Udział delegacji PW w II Konferencji Uniwersytetów Europejskich

Dyrektor CWM Grzegorz Robak z pozostałymi uczestnikami panelu dyskusyjnego

Dyrektor CWM Grzegorz Robak z pozostałymi uczestnikami panelu dyskusyjnego

4 września 2024 r. w Krakowie rozpoczęła się II Konferencja Uniwersytetów Europejskich zorganizowana przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji.

Politechnikę Warszawską reprezentowali: prof. dr hab. inż. arch. Jan Słyk, Prorektor ds. Studiów Politechniki Warszawskiej, członek ENHANCE+ Steering Committee, Grzegorz Robak, Dyrektor Centrum Współpracy Międzynarodowej, ENHANCE+ Core Officer na Politechnice Warszawskiej oraz Grzegorz Ganczewski, Kierownik projektu ENHANCE+ w Centrum Projektów Rozwojowych (CPR).

Uczestnicy jednego z paneli dyskusyjnych

Udział Grzegorza Robaka w sesji „Akademicy i administracja – dwa światy czy naczynia połączone? Doświadczenia i rekomendacje”, fot. Grzegorz Ganczewski

W środę Grzegorz Robak wystąpił w sesji pt. „Akademicy i administracja – dwa światy czy naczynia połączone? Doświadczenia i rekomendacje”, gdzie opowiedział doświadczeniach naszej uczelni w ramach działalności w konsorcjum ENHANCE i o współpracy poszczególnych grup akademickich.

Uczestnicy jednego z paneli dyskusyjnych

Udział prof. dr hab. inż. arch. Jana Słyka w sesji „Przyszłość Sojuszy – oczekiwania i wyzwania”, fot. Grzegorz Robak

W czwartek prof. dr hab. inż. arch. Jan Słyk wziął udział w sesji pt. „Przyszłość Sojuszy – oczekiwania i wyzwania”, gdzie przedstawił plany konsorcjum ENHANCE oraz naszej uczelni. Prof. Słyk podkreślił w swojej wypowiedzi, że w programach takich jak „Uniwersytety Europejskie”, które cechują się bardzo dużym poziomem innowacyjności i obecnie znajdują się w okresie przejścia z fazy pilotażu do fazy wdrożeniowej, potrzebna jest standaryzacja kluczowych obszarów działania sojuszy, m.in. terminologii. Harmonizacja takich standardów na poziomie europejskim będzie gwarancją ich trwałości. Potrzebna jest również standaryzacja usług na rzecz studentów, którzy uczestniczą w mobilnościach międzynarodowych. Tego rodzaju działania wpłyną bezpośrednio na wzrost mobilności. Poruszył również sprawę elastyczności sojuszy w kontekście włączania nowych uczelni do konsorcjów.